Specjalne strefy ekonomiczne

Pomoc publiczna w postaci zwolnienia z podatku dochodowego w specjalnych strefach ekonomicznych stanowi ciekawe źródło oszczędności dla inwestorów krajowych i zagranicznych.

Kompleksowo doradzamy przedsiębiorcom planującym prowadzić działalność w specjalnych strefach ekonomicznych, zarówno w obszarze pozyskiwania zezwoleń w związku z rozpoczęciem funkcjonowania w strefie, jak i rozszerzeniem istniejących zezwoleń.

Posiadamy szerokie doświadczenie w doradztwie mającym na celu objęcie obszarem specjalnych stref ekonomicznych gruntów prywatnych. Nasi specjaliści doradzają również podmiotom już działającym w strefach w zakresie poprawnego i efektywnego rozliczania otrzymanej pomocy publicznej. Prowadzimy przeglądy prawidłowości alokowania uzyskiwanych przychodów i ponoszonych kosztów do działalności strefowej i nie-strefowej, wspieramy naszych klientów w wyborze odpowiednich kluczy alokacji tychże przychodów i kosztów.

Nasze kompetencje w tym obszarze obejmują również restrukturyzacje istniejących modeli biznesowych w celu obniżenia efektywnej stopy podatkowej w grupach kapitałowych poprzez alokowanie odpowiednich funkcji do działalności strefowej.

Andrzej Puncewicz

Partner Zarządzający
Dział Doradztwa Podatkowego

Wyślij e-mail

Szymon Żółciński

Partner
Dział Doradztwa Biznesowego i Zarządzania Innowacjami

Wyślij e-mail