Śniadanie biznesowe: Corporate Venture Capital - wehikuł innowacji dla dużych przedsiębiorstw

20 czerwca 2017

Grupa BMW zamierza w najbliższych latach na swój korporacyjny fundusz venture z siedzibą w Palo Alto inwestujący w technologie autonomicznej jazdy przeznaczyć 530 mln EUR. Siemens także posiada własny fundusz CVC Next47 z budżetem 1 mld EUR. Obroty BMW kształtują się jednak na poziomie 90 mld EUR rocznie, a Siemensa - blisko 80 mld EUR.

Czy polskie firmy powinny zatem podążać za trendem tworzenia korporacyjnych funduszy inwestycyjnych, czy nas na to stać i czy jest to najlepsza droga pozyskiwania innowacji lub rozbudowy biznesu? Po co w ogóle tworzyć CVC? Na te i inne pytania odpowiemy podczas drugiego śniadania z cyklu Crido CappucINNO, które odbędzie się 20 czerwca br. w Restauracji Casa Pablo w Warszawie.

W trakcie spotkania przedstawimy:
 światowe trendy CVC, czyli jakiej wielkości spółki na to stać, po co to robią, w jakie podmioty inwestują i jakie mają z tego korzyści,
obszary inwestycji i największe transakcje na rynku,
PFR NCBR CVC, czyli oferta środków zarządzanych przez PFR Ventures oraz TFI BGK dla polskich CVC,
mechanizmy zabezpieczenia interesów CVC w ramach umowy inwestycyjnej.

Na spotkaniu będziemy gościć Panią Małgorzatę Walczak, Wiceprezes PFR Ventures - funduszu funduszy wdrażającego instrument PFR NCBR CVC. Ze strony Crido Taxand spotkanie poprowadzi Michał Gwizda, Członek Zarządu, natomiast o mechanizmach zabezpieczenia interesów CVC opowie mecenas Mateusz Rogoziński z Crido Legal.

Spotkanie skierowane jest do członków zarządu spółek, dyrektorów finansowych, dyrektorów rozwoju, dyrektorów ds. innowacji.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z firmy. W celu potwierdzenia obecności w spotkaniu prosimy o kontakt z Martą Rumak: marta.rumak@taxand.pl, (22) 324 56 77 do 16 czerwca br.

Serdecznie zapraszamy!

Grzybowska Park

Crido Taxand Sp. z o.o.

ul. Grzybowska 5A
00-132 Warszawa

 

Wyślij e-mail