Ponad 1 mld PLN na projekty miejskie

„Finansowanie zwrotne rozwoju miast ze środków UE – Inicjatywa JESSICA” to pierwsza fachowa publikacja na temat nowego sposobu finansowania inwestycji przy wykorzystaniu środków Inicjatywy JESSICA. Jej autorzy, m.in. Michał Gwizda i Magdalena Zawadzka z Crido Taxand (działającego do marca 2013 pod marką Accreo Taxand), doradzali przy podpisaniu pierwszej w Polsce umowy w ramach Inicjatywy JESSICA dla miejskiego projektu rewitalizacyjnego.

Bazując na swoich unikalnych doświadczeniach opisują, m.in. procedurę ubiegania się o pożyczkę, prawne zabezpieczenia spłaty pożyczki udzielanej w ramach tej Inicjatywy i zasady łączenia preferencyjnej pożyczki z kredytem komercyjnym.

Publikacja skierowana jest zarówno do przedstawicieli samorządów poszukujących nowych możliwości finansowania inwestycji miejskich, jak i prywatnych inwestorów, którzy zainteresowani są pozyskaniem finansowania na projekty miejskie, łączące w sobie pożądane przez wspólnoty lokalne elementy społeczne z elementami komercyjnymi, warunkującymi spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Książka jest dostępna za pośrednictwem www.sklep.beckinfobiznes.pl .

Michał Gwizda

Partner
Dział Doradztwa Europejskiego

Wyślij e-mail

Magdalena Zawadzka

Manager
Dział Doradztwa Europejskiego

Wyślij e-mail

 

Newsletter