Michał Gwizda, Partner Zarządzający

Dział Doradztwa Biznesowego i Zarządzania Innowacjami

Michał jest partnerem zarządzającym w dziale Doradztwa Biznesowego i Zarządzania Innowacjami (Business & Innovation Consulting) w Crido Taxand.
Specjalizuje się w projektach doradczych związanych z innowacjami, badaniami i rozwojem oraz wdrożeniami innowacji.
Wspiera przedsiębiorstwa na różnych etapach rozwoju w zakresie kształtowania strategii rozwoju w oparciu o innowacje i wiedzę, łącząc różnorodne kompetencje doradcze z zakresu innowacyjności, finansów, podatków i pomocy publicznej.  
Jest zaangażowany w kształtowanie polityki innowacyjności w Polsce oraz usprawnień funkcjonowania administracji w zakresie wykorzystywania środków publicznych.
Prowadzony przez niego zespół od ponad 12 lat jest uznawany regularnie, w tym przez Forbes, za najskuteczniejszy w Polsce w pozyskiwaniu dotacji unijnych.  Jego zespół pozyskał łącznie ponad 5,5 mld zł dofinansowania ze środków pomocy publicznej, w tym przede wszystkim na innowacje i działalność B+R.
Michał zajmuje się doradztwem biznesowym związanym z pomocą publiczną, innowacyjnością, funduszami UE, od 2002 roku. Pierwsze praktyczne doświadczenia zdobywał w Ministerstwie Finansów oraz w jednej z firm audytorsko-doradczej z tzw. Wielkiej Czwórki. Z Crido Taxand związany jest od początku powstania firmy,  jest członkiem zarządu firmy i partnerem zarządzającym odpowiedzialnym za dział Business & Innovation Consulting.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończył również kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Był stypendystą Uniwersytetu Johana Gutenberga w Moguncji.
Michał jest autorem i współautorem licznych raportów, książek i analiz zakresu innowacyjności, pomocy publicznej i funduszy europejskich, dla m.in.: The Economist, Harvard Business Review, Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej, Nowego Przemysłu, instytucji państwowych oraz wydawnictwa C.H.Beck.

Michał Gwizda

Partner Zarządzający
Dział Doradztwa Biznesowego i Zarządzania Innowacjami

Wyślij e-mail