Marek Gadacz

Dział Doradztwa Podatkowego

Marek Gadacz - Partner w dziale doradztwa podatkowego w Crido Taxand. Specjalizuje się w różnych aspektach związanych z opodatkowaniem osób fizycznych, w szczególności doradztwie w zakresie planowania podatkowego, bieżących rozliczeń podatkowych i ubezpieczeń społecznych, opodatkowania transferu majątku czy przeprowadzania audytów podatkowych, a także zwiększania efektywności podatkowej prowadzonej działalności.

W ramach dotychczasowej praktyki doradzał zarówno firmom, jak i bezpośrednio osobom fizycznym w zakresie struktur wynagradzania pracowników oraz uzyskiwania przez nich innych dochodów.

Marek posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego. Swoją karierę rozpoczął w 1997 r. w Arthur Andersen, kontynuował w Ernst&Young, a przez ostatnie lata był starszym menedżerem w dziale doradztwa podatkowego PwC.

Jest autorem licznych artykułów dotyczących opodatkowania osób fizycznych i współautorem książki Podatek dochodowy od osób fizycznych. Komentarz wydanej przez C.H. Beck w 2003 roku oraz współautorem Komentarza do Umów o unikaniu podwójnego opodatkowania wydanego przez ABC Wolters Kluwer w 2011 r.

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Marek Gadacz

Partner
Dział Doradztwa Podatkowego

Wyślij e-mail