Andrzej Puncewicz, Partner Zarządzający

Dział Doradztwa Podatkowego

Andrzej specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego oraz w postępowaniach podatkowych i sądowych. Doradzał inwestorom krajowym i zagranicznym w licznych restrukturyzacjach i transakcjach M&A. Opracował efektywne podatkowo scenariusze restrukturyzacji, m.in. dla podmiotów z branży nieruchomości, sektora pośrednictwa finansowego oraz wydobycia ropy i gazu. W 2016 r. został uznany za najlepszego doradcę w zakresie postępowań podatkowych w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita”. 

Karierę zawodową rozpoczął w 1997 r. w Dziale Doradztwa Podatkowego Arthur Andersen, od 2002 r. kontynuował w Ernst & Young. W 2005 r. został jednym z założycieli firmy doradczej Crido Taxand.

Andrzej jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta DAAD, posiadacz European Business Certificate uzyskanego po rocznych studiach w Niemczech. Ukończył z wyróżnieniem Executive MBA Uniwersytetu w Chicago (University of Chicago Booth School of Business). Jest współautorem i współwykładowcą programu dla studentów studiów magisterskich na SGH „Zarządzenie podatkami jako narzędzie budowania wartości firmy”.

Autor publikacji z dziedziny prawa podatkowego, prelegent na licznych konferencjach i seminariach podatkowych. Prezes Zarządu Polskiego Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (IFA).