Crido Taxand doradcą w jednej z kluczowych transakcji Real Estate w Polsce

18 sierpnia 2017

Crido Taxand doradzało Hines Russia & Poland Fund (HRPF) w jednej z największych transakcji nieruchomościowych w Polsce w 2017 roku, dotyczącej sprzedaży kompleksu biurowego PROXIMO w Warszawie. Nowym właścicielem obiektu została spółka ČS nemovitostní fond (CSNF), zarządzana przez czeski fundusz inwestycyjny REICO. Wartość transakcji wyniosła 116,6 mln EUR.

Transakcja sprzedaży nowego biurowca, zlokalizowanego przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie, wymagała przygotowań trwających pół roku i obejmowała zabezpieczenie pozycji stron od strony podatkowej.  

To był bardzo ciekawy i wymagający projekt dla wszystkich zespołów doradczych, zaangażowanych w realizację tej transakcji. Od strony podatkowej świadczyliśmy usługi wszechstronnej pomocy transakcyjnej w tym w zakresie podatku VAT, CIT i podatku od nieruchomości. Sprzedaż PROXIMO to bez wątpienia sukces komercyjny i jedna z kluczowych transakcji tego roku na rynku nieruchomości w Polsce. Cieszymy się, że zespół Crido uczestniczył w tej prestiżowej transakcji i miał okazję współpracować z tak renomowanym deweloperem i nowym wiarygodnym inwestorem na rynku – podsumowuje Paweł Toński – partner w dziale doradztwa podatkowego Crido Taxand.

PROXIMO to nowoczesny kompleks dwóch obiektów biurowo-usługowych w standardzie klasy A. Pierwszy obiekt zlokalizowany na warszawskiej Woli przy ulicy Prostej 68, został oddany do użytku w czerwcu 2016 roku i dysponuje powierzchnią 28 385 m2, rozmieszczoną na 12 piętrach. Poziom wynajęcia przekracza obecnie 95%. Drugi obiekt ulokowany przy Przyokopowej 26 będzie udostępniony najemcom w czwartym kwartale br.

Po stronie Crido Taxand sprzedającego reprezentowali: Paweł Toński (partner), Monika Lewandowska (menedżer) i Artur Kordel (starszy konsultant).

Grzybowska Park

Crido Sp. z o.o.

ul. Grzybowska 5A
00-132 Warszawa

 

Wyślij e-mail