Awanse na partnerów w CRIDO

21 czerwca

Agnieszka Wnuk i Anna Wcisło z Działu Doradztwa Podatkowego w CRIDO Taxand i Mateusz Rogoziński z kancelarii CRIDO Legal awansowali na stanowiska partnerów. Obecnie za rozwój poszczególnych obszarów biznesowych CRIDO odpowiada 20 partnerów.

W 2017 roku CRIDO kontynuowało dynamiczny wzrost zarówno pod względem liczby klientów, jak i przychodów. Za organicznym rozwojem firmy podążała rosnąca liczba pracowników, która zwiększyła się w porównaniu do 2016 roku aż o 39%. Dzisiaj CRIDO tworzy zespół ponad 250 osób, w tym po ostatnich awansach, 20 partnerów odpowiedzialnych za poszczególne obszary w ramach 3 głównych linii biznesowych: podatki, prawo oraz biznes i innowacje.

Awanse na partnerów w CRIDO są wyrazem uznania dla doświadczenia biznesowego i osiągnięć wybranych osób. Doceniamy specjalistów, którzy łączą zaangażowanie w bieżącą pracę dla klientów z otwartością na nowe obszary rozwoju, dogłębną znajomość tematu ze zrozumieniem biznesowych celów klientów. Istotna jest też umiejętność pracy w zespole i otwartość na dzielenie się wiedzą z innymi – wyjaśnia Paweł Toński, partner zarządzający w CRIDO.

Agnieszka Wnuk swoją przygodę z podatkami rozpoczęła jeszcze w czasie studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i na Universite des Sciences Sociales w Tuluzie, gdzie studiowała międzynarodowe prawo podatkowe. Swoje zainteresowania w tym obszarze konsekwentnie rozwijała, od początku kariery zawodowej, tj. od 2008, w firmach tzw. BIG 4. Od 2012 związana jest z CRIDO, gdzie współpracuje m.in. z francuskimi klientami i rozwija French Desk. Specjalizuje się w CIT, międzynarodowym prawie podatkowym oraz podatkowej obsłudze transakcji i reorganizacji. W tym obszarze doradzała międzynarodowym korporacjom i polskim firmom - kierując się zawsze zasadą rozpoznania i uwzględnienia nie tylko konsekwencji podatkowych, ale przede wszystkim wpływu przeprowadzanych lub planowanych działań na biznes – zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i ludzkim.

Agnieszka angażuje się jako ekspert podatkowy w prace m.in. BCC, CCIFP i Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. W ostatnim czasie wspierała IAB w przygotowaniu uwag do projektu dyrektyw dotyczących opodatkowania w gospodarce cyfrowej, który jest obszarem jej szczególnego zainteresowania.

Anna Wcisło specjalizuje się w doradztwie w zakresie cen transferowych. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w realizacji projektów w obszarze TP dla polskich i międzynarodowych klientów. W swojej dotychczasowej karierze realizowała różnorodne projekty, w tym m. in. negocjowała dla klientów uprzednie porozumienia cenowe (APA) z Ministerstwem Finansów, przygotowywała wyceny transakcji (finansowych, niematerialnych, towarowych) na potrzeby podatkowe. Wspierała też klientów w kontrolach US i UKS w tematach dotyczących cen transferowych oraz tworzyła polityki cen transferowych, przepływów transakcyjnych, procedur rozliczeń. Prowadziła też projekty związane z ustalaniem rynkowego poziomu rozliczeń. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Stosunki Międzynarodowe, a także studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Analityk Ryzyka Kredytowego.

Swoje kompetencje w zakresie cen transferowych Anna zaczynała rozwijać w firmach tzw. BIG 4. Od 2014 roku jest częścią zespołu cen transferowych CRIDO, który w ciągu ostatnich lat dynamicznie się rozwijał osiągając najwyższe pozycje w polskich i międzynarodowych rankingach podatkowych (m.in. został trzykrotnie uznany liderem w zakresie TP w Polsce w prestiżowym, międzynarodowym rankingu International Tax Review).

Adwokat Mateusz Rogoziński od kilkunastu lat specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym w zakresie realizacji złożonych projektów M&A (krajowych i transgranicznych) oraz obsługi funduszy Private Equity. Posiada również bogate doświadczenie w transakcjach typu joint venture.

Mateusz doradza polskim (w tym giełdowym) i zagranicznym podmiotom z kluczowych sektorów gospodarki, m.in. ubezpieczeniowego, budowlanego, medycznego, IT, motoryzacyjnego, telekomunikacyjnego, windykacyjnego, pocztowego i usług płatniczych. Jako jeden z nielicznych polskich prawników doradza polskim przedsiębiorcom przy akwizycjach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Maroko, Turcji czy Rumunii. Ponadto reprezentuje klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jest ekspertem BCC oraz prowadzi liczne seminaria dotyczące fuzji i przejęć. Przed dołączeniem do CRIDO Legal pracował dla wiodących kancelarii – austriackiej (Schoenherr) oraz polskiej (Drzewiecki, Tomaszek & Wspólnicy).

Z CRIDO związany jest od 2016 roku i odpowiada za rozwój praktyki M&A, która uzyskała w tym roku rekomendacje w prestiżowych rankingach The Legal500 oraz Chambers and Partners. 

CRIDO. Warto z nami się rozwijać.

Grzybowska Park

Crido Sp. z o.o.

ul. Grzybowska 5A
00-132 Warszawa

 

Wyślij e-mail