Dotacje

Dotacje są najbardziej atrakcyjną formą wspierania inwestycji w Polsce. Doradzamy przedsiębiorstwom i samorządom przy pozyskiwaniu dotacji z różnych źródeł. Analizujemy rodzaj inwestycji, jej lokalizację oraz wielkość podmiotu ubiegającego się o wsparcie, aby obrać instrument optymalny do wykorzystania go przez naszych klientów, bez względu na rodzaj inwestycji, jej lokalizację czy wielkość podmiotu ubiegającego się o wsparcie. Szerokie kompetencje naszych konsultantów pozwalają nam wskazywać takie rozwiązania, które umożliwiają jednoczesne ubieganie się o wsparcie z kilku źródeł, co umożliwia maksymalizację szansy uzyskania pomocy publicznej.

Zdobywamy dotacje związane z budową, rozbudową i modernizacją zakładów produkcyjnych, wprowadzaniem nowych technologii i produktów, prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych, utworzeniem centrów usług wspólnych, inwestycjami z zakresu ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii.

Nasze kompetencje w zakresie doradztwa europejskiego oraz prawnego pozwalają nam na pomoc firmom w całym procesie ubiegania się o wsparcie finansowe, począwszy od momentu przeprowadzenia identyfikacji i audytu inwestycji kwalifikujących się do uzyskania dotacji, poprzez proces przygotowania dokumentacji aplikacyjnej, ewentualny proces odwoławczy, aż do momentu rozliczenia otrzymanej dotacji.

Michał Gwizda

Partner
Dział Doradztwa Europejskiego

Wyślij e-mail